Roztańczone Przedszkolaki

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat). Nauka tańca na tak wczesnym etapie życia daje szansę osiągnięcia wysokiego poziomu w tej dziedzinie w przyszłości. Każde dziecko, bez względu na predyspozycje czy talent, z pewnością skorzysta na zajęciach tanecznych, dzięki którym poprawi swoją koordynację i przełamie nieśmiałość.

Nauka tańca dla dzieci ma znacznie luźniejszą formę niż zajęcia dla dorosłych. Taniec dla dzieci bardziej przypomina zabawę przy muzyce, do której włączone są podstawowe kroki popularnych tańców. Taka forma zajęć idealnie przygotowuje malców do stopniowej nauki coraz trudniejszych kroków. Najważniejsze jest wyrobienie w dzieciach poczucia rytmu. Nauka choreografii przychodzi na późniejszych etapach.
Małe dzieci uczą się głównie poprzez dotyk i ruch. Z tego względu zajęcia taneczne dla najmłodszych są niezwykle korzystnym rozwiązaniem, ubogacającym maluchy na wielu płaszczyznach. Taniec jako forma ruchu i aktywności fizycznej sprzyja poprawie sprawności, wzmacnianiu mięśni oraz kształtowaniu prawidłowej postawy. Podczas tańca szczególną uwagę zwraca się na przybieranie odpowiedniej pozycji z prostymi plecami, ściągniętymi łopatkami i uniesioną głową.

Wszystko to uczy dziecko prawidłowych odruchów i zapobiega niezwykle powszechnym problemom wieku dziecięcego takim, jak garbienie się, wady postawy czy skrzywienie kręgosłupa. Oprócz tego dzięki zajęciom z tańca ruchy dziecka nabierają precyzji, stają się bardziej płynne i sprężyste. Taniec doskonali także orientację przestrzenną i koordynację. Nie należy również zapominać, że każda regularnie wykonywana aktywność fizyczna, do której należą również zajęcia z tańca, chroni dziecko przed nadwagą i otyłością oraz chorobami z tym związanymi.
W tym sezonie oferujemy dla tej grupy wiekowej Balet/Jazz. Więcej o tych zajęciach można poczytać w atykule: 
Balet / Jazz dla dzieci 4-6 lat

Aktualny GRAFIK ZAJĘĆ z możliwością zapisania się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ